*::2017/2018::*

26 listopada 2017 12:11 | Aktualności

Nasza drużyna to najlepsze EKO - DZIECIAKI

24 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku odbył się IX Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Eko-Dzieciaki”. W turnieju wzięli udział uczniowie z sześciu  szkół. Każdą szkołę reprezentowały czteroosobowe drużyny złożone z uczniów klas trzecich.  Gminę Ustrzyki Dolne reprezentowała drużyna w składzie:

Julia Dziwisz – kl. III b

Nela Przybyła – kl. III b

Wojciech Duda – kl. III a

Antoni Pasławski – kl. III c

Uczniowie zmagali się z jedenastoma zadaniami, w których mieli wykazać się znajomością zagadnień ekologicznych. Zagadki umysłowe poprzeplatane były zadaniami sprawnościowymi. Drużyny zmierzyły się z krzyżówką, rebusami, zabawą „Bystre oko”, musiały rozpoznać znaki ekologiczne i dopasować do nich objaśnienia, odpowiednio ułożyć puzzle,  rywalizowały ze sobą układając piramidy z wykorzystaniem kubków po jogurtach oraz niczym ptaszki rozdzielały ziarenka pokarmu od koralików. Świetnie przygotowane zadania i gry zręcznościowe dały dzieciom możliwość  wykazania się  dużą wiedzą przyrodniczą i ekologiczną,  współpracą w zespołach , a przy tym wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Po wykonaniu wszystkich zadań konkursowych jury podliczyło punkty i okazało się, że nasza drużyna zajęła I miejsce. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy dla poszczególnych zawodników, pamiątkową książkę i dyplom dla szkoły, a nasza zwycięska drużyna otrzymała  „ekologiczny” puchar wypełniony orzeszkami i ananasem.

Gratuluję dzieciom dużej wiedzy, zaangażowania, świetnej współpracy, które doprowadziły do wspaniałego wyniku!

M. Staniszewska