*::2017/2018::*

05 października 2017 21:30 | Aktualności

Zajęcia otwarte w oddziale przedszkolnym „Biedronki”

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat” (Robert Fulghum)

W dniu 5 października w oddziale przedszkolnym „Biedronki” odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców  z  rytmiki prowadzone przez  Panią  Alicję Niedośpiał.  W Krainie Przyjaźni, do której w tajemniczy sposób  trafiły dzieci należało wykazać się różnymi umiejętnościami. Trzeba było udowodnić, że na prawdziwego przyjaciela  zawsze można  liczyć, że przyjaciele potrafią zgodnie i ładnie się bawić, dużo już umieją, zawsze chętnie pomagają, a nawet potrafią być nauczycielami kiedy jest taka potrzeba. Wszystkie zadania opierały się na śpiewie, tańcu i ćwiczeniach rytmicznych. Były zatem znakomitą okazją do kształtowania prawidłowej dykcji, słuchu muzycznego i wyobraźni oraz nauki gry na prostych instrumentach muzycznych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i przebiegały w miłej i życzliwej atmosferze. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych  zabawach. Uczyły się cierpliwości, dyscypliny, co sprawiło, że śpiewająco zdały swój pierwszy egzamin na „Prawdziwego Przyjaciela”. W nagrodę otrzymały naklejki i słodycze.

Ponadto energicznie pełne dobrych emocji zajęcia zostały bardzo wysoko ocenione przez całą grupę „Biedronki” i dyrekcję, za co pani Alicji składam serdeczne podziękowanie.

Wszystkim Rodzicom dziękuję za udział w zajęciach i życzę sukcesów w trudnym zadaniu - jakim jest wychowanie dzieci.

Barbara Sałosz