*::2017/2018::*

25 września 2017 23:00 | Aktualności

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI w klasach I- III

11 września w naszej szkole ,odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z policjantami.

Podczas spotkania   dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa

w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, bezpiecznym zachowaniu w czasie oczekiwania na autobus szkolny. Goście  zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze. Panowie policjanci uczulił  uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Przypomnieli , że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreślili , jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. Uczniowie odpowiadali na zadawane pytania, wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ku przestrodze podawali liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie z policjantami. Tym razem uczniowie klas młodszych sprawdzali swoją wiedzę w praktyce, demonstrując bezpieczne przechodzenie przez jezdnię pod czujnym okiem policjantów. Na zakończenie spotkania policjanci nagrodzili dzieci opaskami odblaskowymi.

M. FUKSA