*::2017/2018::*

05 września 2017 21:55 | Aktualności

Witaj szkoło! - rozpoczynamy rok szkolny 2017/2018

Minęły wakacje, czas leniuchowania, ale i nabierania sił do pracy. 4 września 2017  roku, jak we wszystkich polskich szkołach, tak i w naszej uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na uroczystym apelu Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitał pan dyrektor Bogdan Zwarycz oraz pani wicedyrektor  Barbara Sałosz, którzy zwrócili się do uczniów z życzeniami, by czuli się w szkole dobrze, bezpiecznie, chętnie otwierali umysły na nową wiedzę, pogłębiali z zapałem umiejętności i zdobywali jak najwyższe lokaty w konkursach i zawodach. Pan burmistrz Bartosz Romowicz złożył serdeczne życzenia całej społeczności szkolnej i życzył dużo sukcesów na wielu płaszczyznach.

Data 1 września jest dla Polski szczególnie ważna i dlatego nie  mogło zabraknąć nawiązania do wydarzenia sprzed 78 lat, kiedy to Niemcy zaatakowali nasz kraj, do których 17 września 1939 roku przyłączył się Związek Radziecki. Przez prawie 6 lat znajdowaliśmy się pod niemiecką i sowiecką okupacją. Pamięć tych, którzy polegli w walce o niepodległość Polski uczciliśmy minutą ciszy.

Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas i tam zapoznali się krótko z organizacją nowego roku szkolnego.

E. Kaczmaryk