*::2017/2018::*

30 sierpnia 2017 13:02 | Aktualności

Projekt „Zaprogramujemy przyszłość” rusza we wrześniu!

Miło nam poinformować, że jesteśmy zwycięzcami konkursu w ramach projektu "Kodujemy w młodzieżowych laboratoriach nauki" realizowanego w ramach Programu "Równać Szanse" - Projekty Modelowe-Replikacje prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Po analizie wniosków które wpłynęły od uczestników szkolenia w Ustrzykach Dolnych komisja postanowiła przyznać mikrodotację Stowarzyszeniu Przyjaciół Ustrzyckiej Dwójki.

W ramach projektu realizowane będą zajęcia z klockami Lego Wedo. Końcem września uczniowie wezmą udział w zajęciach ze studentami w ramach projektu IT for SHE gdzie będą mieli okazję m.in. projektować i drukować przedmioty na drukarce 3D oraz poznać podstawy programowania. W ramach projektu uczniowie zaprojektują i zaprogramują własne roboty, które zaprezentują na zorganizowanych przez siebie pokazach. Dzieci rozszerzą także swoje wiadomości z fizyki i chemii. Do współpracy zaprosimy około 20 uczniów klas VII SP oraz II i III Gim. Uczniowie do projektu zostaną zakwalifikowani na drodze rekrutacji w pierwszych dniach września.

Agnieszka Kurczaba

Małgorzata Gawlik