*::2017/2018::*

05 maja 2017 20:53 | Aktualności

PODSUMOWANIE FINAŁU KONKURSU „OMNIBUS MATEMATYCZNY 2017” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych

5 maja 2017 w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych odbył się Finał X edycji konkursu  „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych Pana Bartosza Romowicza.

Pierwszy etap matematycznych zmagań polegał na rozwiązaniu czterech zestawów zadań i łamigłówek z dziedziny „królowej nauk”, które pojawiały się systematycznie co dwa tygodnie na szkolnej stronie internetowej naszej „Dwójki”. Rozwiązane zestawy uczniowie przesyłali do organizatorów konkursu celem ich sprawdzenia. W ten sposób gromadzili punkty, które były podstawą zakwalifikowania się do finałowych potyczek.

Z ogromną radością i nieskrywaną satysfakcją możemy powiedzieć, że konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Do tegorocznego „Omnibusa” przystąpiło  1300 przedszkolaków i uczniów,  a do finału zostało zakwalifikowanych ponad 730 przedszkolaków, uczniów reprezentujących 30 placówek oświatowych: Przedszkole nr 1 i 2 w Ustrzykach Dolnych, SP w Bóbrce, SP w Czaszynie, SP w Czerminie, SP w Hoszowie, SP  w Łodynie, SP w Łobozewie, SP Łukowem, ZS w Myczkowie, SP w Ropience, ZSP w Olszanicy, SP nr 1 w Sanoku, SP nr 2 w Sanoku, SP nr 3 w Sanoku, SP nr 4 w Sanoku, SP w Tyrawie Wołoskiej,  SP w Trepczy, SP w Wojtkowej, SP w Ustianowej Górnej, ZSP w Myczkowie, Gimnazjum w Czerminie, Gimnazjum w Ropience, Gimnazjum nr 1 w Sanoku, Gimnazjum nr 2 w Sanoku, Gimnazjum nr 3 w Sanoku, SP w Wiśniowej, Gimnazjum w Wojtkówce, Gimnazjum  w Zagórzu, ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych, ZSP nr 2 w Ustrzykach Dolnych SP w Zgłobniu.

Konkurs zgodnie z Zarządzeniem  Nr 4/2017 Podkarpackiego Kuratora Oświaty  znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej  i gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017.

Test finałowy składał się z zadań zamkniętych i zadań otwartych. Przez 90 minut uczniowie z uwagą, zaangażowaniem i w pełnym skupieniu rozwiązywali wcale niełatwe zadania i dążyli do tego, aby ich rozwiązania były poprawne i czytelne. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek.

Laureatami finału X edycji konkursu „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych poszczególnych kategorii zostali:

Oddziały zerowe

Krzysztof Nawrocki ZS w Bóbrce

Klasy III gimnazjum

Klaudia Mazur Gimnazjum nr 3 w Sanoku

Sponsorami konkursu są: Burmistrz Ustrzyk Dolnych – Bartosz Romowicz, Marian Stebnicki -Prezes Zarządu MPGK spzo.o. Brzegi Dolne, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne - Maciej Szpiech, Andrzej Szelc- Prezes PIEKARNI-CUKIERNI “SZELCÓW”, Dyrektor ZSP nr 2 – NSS w Ustrzykach Dolnych - Bogdan Zwarycz. Ponadto bardzo serdecznie dziękujemy pani Annie Buczek i Zarządowi Stowarzyszenia Przyjaciół Ustrzyckiej „2” za pomoc w pozyskaniu środków finansowych z programu współpracy gminy Ustrzyki Dolne z organizacjami pozarządowymi w roku 2017 w trybie małych grantów p.t. „Omnibus matematyczny 2017 pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych”. To właśnie dzięki wrażliwości i ofiarności ludzi Wielkiego Serca, do których Państwa zaliczamy będziemy mogli nagrodzić uczniów, którzy wykazali się najlepszymi wynikami w tym konkursie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i już teraz zapraszamy do uczestnictwa w XI edycji konkursu „Omnibus Matematyczny”.

Barbara Sałosz

NAJLEPSZE WYNIKI: