*::2018/2019::*

27 maja 2015 15:52 | Aktualności

PODSUMOWANIE KONKURSU „OMNIBUS MATEMATYCZNY 2015” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych

Finał VIII edycji konkursu  „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych Pana Bartosza Romowicza odbył się 5 maja 2015 r. w  Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych.

Pierwszy etap matematycznych zmagań polegał na rozwiązaniu czterech zestawów zadań z dziedziny „królowej nauk”, które pojawiały się systematycznie co dwa tygodnie na szkolnej stronie internetowej naszej „Dwójki”. Rozwiązane zestawy uczniowie przesyłali do organizatorów konkursu celem ich sprawdzenia. W ten sposób gromadzili punkty, które były podstawą zakwalifikowania się do finałowych potyczek.

Z ogromną radością i nieskrywaną satysfakcją możemy powiedzieć, że konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Do tegorocznego „Omnibusa” przystąpiło ponad 725 przedszkolaków i uczniów reprezentujących 29 placówek oświatowych: Przedszkole nr 1 i nr 2 w Ustrzykach Dolnych, SP w Bóbrce, SP w Czaszynie, SP  w Hoszowie, SP w Łodynie, SP w Łobozewie, SP w Ropience, Gimnazjum w Krośnie, ZSP w Olszanicy, SP nr 1 w Sanoku, SP nr 2 w Sanoku, SP nr 3 w Sanoku, SP nr 4 w Sanoku, SP nr 6  w Sanoku, SP w Tyrawie Wołoskiej, SP w Wojtkowej, SP w Ustianowej Górnej, ZSP w Myczkowie, Gimnazjum w Czerminie, Gimnazjum w Rakowej, Gimnazjum w Ropience, Gimnazjum nr 1 w Sanoku, Gimnazjum nr 2 w Sanoku, Zespół Szkół w Trepczy, Gimnazjum w Wojtkówce, Gimnazjum w Zagórzu, ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych, ZSP nr 2 w Ustrzykach Dolnych.

Do finału konkursu w pierwszej i w drugiej kategorii wiekowej (oddziały zerowe i klasy I – VI SP ) zakwalifikowało się 335 przedszkolaków i uczniów, natomiast  w trzeciej kategorii, tj.  klasy I-III gimnazjum 44 uczniów.

Test finałowy składał się z 10 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych. Przez 90 minut uczniowie z uwagą, zaangażowaniem i w pełnym skupieniu rozwiązywali wcale niełatwe zadania i dążyli do tego, aby ich rozwiązania były poprawne i czytelne. Zestawy zadań i szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: www.zsp2ustrzyki.pl.

Wspólne spotkania po zmaganiach nad zestawami najlepszych matematycznych głów zakończyło się uhonorowaniem finalistów I etapu konkursu dyplomami. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek.

Laureatami finału VIII edycji konkursu „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych w poszczególnych kategoriach zostali:

Oddziały zerowe

Maciej Staniszewski - ZSP nr 2 w  Ustrzykach Dolnych

Klasy III gimnazjum

Paweł Sałosz - ZSP nr 2 w Ustrzykach Dolnych

Adam Steciuk - ZSP nr 2 Ustrzykach Dolnych.

Sponsorami konkursu byli: Burmistrz Ustrzyk Dolnych – Bartosz Romowicz, Kierownik Banku Pekao S.A. -Rafał Gnot, Fundacja Banku Pekao S.A., Dyrektor PGNIG S.A. w Sanoku -Mieczysław Jakiel, Dyrektor ZSP nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych - Bogdan Zwarycz. Ich wrażliwość i ofiarność jako  ludzi Wielkiego Serca pozwoliła nam nagrodzić uczniów, którzy wykazali się najlepszymi wynikami w tym konkursie. W czasie podsumowania konkursu uczniowie klasy IIIc pod kierunkiem pani  Alicji Urban zaprezentowali etiudę „Jaś i Małgosia w krainie liczb”, a uczennica klasy IIb Agnieszka Ubran zaśpiewała piosenkę Anny Wyszkoni „Biegnij przed siebie”.

Pan Bartosz Romowicz - Burmistrz Ustrzyk Dolnych i v-ce dyrektor ZSP nr 2 – NSS  Barbara Sałosz serdecznie dziękują uczniom, ich rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom koordynującym konkurs, tj. pani Wiesławie Bańczak, pani Wioletcie Grzegorzak, pani Marii Kozdrowskiej, pani Agnieszce Kurczabie, pani Luizie Senktas – Cyzio, pani Małgorzacie Staniszewskiej, pani Barbarze Szałańskiej, panu Józefowi Tomczakowi, pani Alicji Urban, pani Dorocie Wojdyle oraz Zarządowi Stowarzyszenia „Przyjaciół Ustrzyckiej Dwójki” pani Annie Buczek i panu Dawidowi Daroszowi, Kierownikowi Banku Pekao S.A. Rafałowi Gnotowi, Zarządowi Fundacji Banku Pekao S.A., Dyrektorowi PGNIG S.A. w Sanoku Mieczysławowi Jakielowi, Dyrektorowi ZSP nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych Bogdanowi Zwaryczowi za osobiste zaangażowanie, wsparcie i pomoc w organizacji konkursu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i już teraz zapraszamy do uczestnictwa w IX edycji konkursu „Omnibus Matematyczny”.

Barbara Sałosz

Omnibus 2015 - rozdanie nagród w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych