*::2018/2019::*

23 maja 2014 12:35 | Aktualności

PODSUMOWANIE KONKURSU „OMNIBUS MATEMATYCZNY 2014” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych

Finał VII edycji konkursu  „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych Pana Henryka Sułui odbył się 6 i 8 maja 2014 r. w  Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych.

Pierwszy etap matematycznych zmagań polegał na rozwiązaniu czterech zestawów łamigłówek z dziedziny „królowej nauk”, które pojawiały się systematycznie co dwa tygodnie na szkolnej stronie internetowej naszej „Dwójki”. Rozwiązane zestawy uczniowie przesyłali do organizatorów konkursu celem ich sprawdzenia. W ten sposób gromadzili punkty, które były podstawą zakwalifikowania się do finałowych potyczek.

Z ogromną radością i nieskrywaną satysfakcją możemy powiedzieć, że konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Do tegorocznego „Omnibusa” stanęło 710 przedszkolaków i uczniów reprezentujących 21 placówek oświatowych:

Samorządowe Publiczne Przedszkole nr 1 w Sanoku, Przedszkole nr 2 w Ustrzykach Dolnych, SP w Krościenku, SP w Ropience, SP w Łobozewie, SP w Bóbrce, SP w Czarnej, SP w Czaszynie, SP nr 2 w Sanoku, SP w Tyrawie Wołoskiej, SP w Zgłobniu, SP w Wojtkowej, SP w Ustianowej Górnej, ZSP w Myczkowie, Gimnazjum w Czerminie, Gimnazjum nr 1 w Sanoku, Gimnazjum nr 2 w Sanoku, Gimnazjum w Wojtkówce, Gimnazjum nr 2 w Zagórzu, ZS w Lutowiskach, ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych, ZSP nr 2 w Ustrzykach Dolnych.

Natomiast do finału konkursu, w pierwszej kategorii wiekowej (oddziały zerowe i klasy I – III SP ) w dniu 6 maja przystąpiło 230 przedszkolaków i uczniów, natomiast w drugiej i w trzeciej kategorii (klasy IV – VI SP oraz klasy I-III Gimnazjum) w dniu 8 maja 174 uczniów. W drugim dniu konkursu gościliśmy w murach naszej szkoły gościa z Uniwersytetu Warszawskiego panią dr Krystynę Dałek Dyrektora Programowego Fundacji Rodziny Maciejko.

Test finałowy składał się z 10 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych. Przez 90 minut uczniowie z uwagą, zaangażowaniem i w pełnym skupieniu rozwiązywali wcale niełatwe zadania i dążyli do tego, aby ich rozwiązania były poprawne i czytelne. Zestawy zadań i szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: www.zsp2ustrzyki.pl.

Wspólne spotkania po zmaganiach nad zestawami najlepszych matematycznych głów zakończyło się uhonorowaniem finalistów I etapu konkursu dyplomami. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek.

Laureatami finału VII edycji konkursu „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych poszczególnych kategorii zostali:

Oddziały zerowe – Piotr Korczak, Adam Miszczak,  Hubert Szałański (ZSP nr2 Ustrzyki Dolne)

Klasy I –  Hanna Miszczak (ZSP nr 2 Ustrzyki Dolne)

Klasy II – Piotr Krech (ZSP nr 1 Ustrzyki Dolne)

Klasy III –Marcin Bihun (ZSP nr 2 Ustrzyki Dolne), Szymon Wojtkowski (SP nr 2 w Sanoku)

Klasy IV - Urszula Pawłowska (SP w Czaszynie)

Klasy V – Krzysztof Nawrocki (SP w Bóbrce)

Klasy VI – Katarzyna Sworst (SP nr 2 w Sanoku)

Klasy I gimnazjum - Olaf Zdziebko (ZSP nr 2 Ustrzyki Dolne)

Klasy II gimnazjum Paweł Sałosz (ZSP nr 2 Ustrzyki Dolne)

Klasy III gimnazjum – Marek Czapor (ZSP nr 2 Ustrzyki Dolne).

Sponsorami konkursu byli: Burmistrz Ustrzyk Dolnych – Henryk Sułuja, Fundacja PGNIG S.A. w Warszawie, Fundacja Banku Pekao S.A., Fundacja Rodziny Maciejko. Za sprawą Państwa otwartości na rozwój intelektualny naszej młodzieży i hojności wierzymy, że w przyszłości będziemy mogli cieszyć się z sukcesów naszych podopiecznych, za co już teraz serdecznie dziękujemy.

W czasie podsumowania konkursu pani Agnieszka Kurczaba przekonała nas, że Galileusz miał rację pisząc, że „Matematyka jest alfabetem za pomocą, którego Bóg opisał wszechświat” prezentując przykłady z życia codziennego wykorzystując ciąg Fibonacciego.

Pan Henryk Sułuja i pan Jacek Przybyła - Burmistrzowie Ustrzyk Dolnych i v - ce dyrektor ZSP nr 2 – NSS  Barbara Sałosz serdecznie dziękują uczniom, ich rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom koordynującym konkurs, tj. pani Wiesławie Bańczak, pani  Wioletcie Grzegorzak, pani Agnieszce Kurczabie, pani Małgorzacie Staniszewskiej, pani Barbarze Szałańskiej, pani Alicji Urban, pani Dorocie Wojdyle oraz Zarządowi Fundacji PGNiG w Warszawie, Zarządowi Stowarzyszenia „Przyjaciół Ustrzyckiej Dwójki” pani Annie Buczek i panu Dawidowi Daroszowi, Kierownikowi Banku Pekao S.A. Rafałowi Gnotowi, Zarządowi Fundacji Banku Pekao S.A., Zarządowi Fundacji Rodziny Maciejko za osobiste zaangażowanie i pomoc w organizacji konkursu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i już teraz zapraszamy do uczestnictwa w VIII edycji konkursu „Omnibus Matematyczny”.

Barbara Sałosz

Podsumowanie konkursu "Omnibus Matematyczny 2014"