Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki Narciarska Szkoła Sportowa w Ustrzykach Dolnych
http://zsp2ustrzyki.pl

07 czerwca 2018 20:40 | Aktualności

„Nie DNA lecz praktyka, zrobi z Ciebie matematyka”- otwarta lekcja matematyki w klasie VIa

   Dnia 7 czerwca 2018 r odbyła się otwarta lekcja matematyki w klasie VIa – „W poszukiwaniu X - uczymy się rozwiązywać równania.”. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności rozwiązywania prostych równań z jedną niewiadomą. Na bieżąco oceniali swoje postępy, kolorując kratki odpowiadające przykładom na zielono, jeśli wykonali zadanie poprawnie lub na czerwono jeśli popełnili błąd. Bardzo się cieszymy, że pod koniec lekcji większość pasków była zielona, a uczniowie zmotywowani do dalszej pracy nad jakże wymagającym zagadnieniem, jakim są równania. 
   „Nie DNA lecz praktyka, zrobi z Ciebie matematyka” - takim wierszykiem można podsumować dzisiejszą lekcję matematyki. Widać było wyraźnie, że każdy z uczniów śmiało opanował materiał. Wyniki badań, opisane na łamach czasopisma "Psychological Reports" pokazują, że matematykiem człowiek się nie rodzi, zostaje nim dzięki wytrwałej pracy. W czasie lekcji uczniowie pracowali wykorzystaniem interaktywnego sprzętu znajdującego się w pracowni, przez co zastosowane formy i pomoce dydaktyczne zapewniły większą i lepszą przyswajalność wiedzy. 
   Zajęcia zostały bardzo wysoko ocenione przez v-ce dyrektor panią Barbarę Sałosz i zaproszonych gości, za co uczniom 6a i ich nauczycielce pani Agnieszce Kurczabie składam gorące podziękowanie.
   Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym Rodzicom i Nauczycielom za liczny udział w zajęciach. 

Barbara Sałosz

Zdjęcia: